Yalıtım uygulamalarının olmazsa olmazı akustik kapılardır. Normal şartlarda uygulamadaki en zayıf noktalardan birisi olarak kabul edilen kapılarda da ürün seçimi çok önemlidir. Kapınızın yalıtım performansı, uygulamanızın başarısını doğrudan etkileyeceğinden, çok sayıdaki modelimizden size en uygun ürünü seçmek kalır.

Akustik Kapı ISO 140-3’e gore test edilmiştir. Ses yalıtımlı kapı ürünlerimiz üretimden sonra kalite kontrolden geçerek STC derecelendirmesini belirten bir sertifika etiketi ile birlikte gönderilir. Yüsek sesin olduğu yerlerde kullanılan Akustik kapı duman kontrolü testinden geçerek sertifikalandırılmaktadır. Ses yalıtımlı kapı birinci sınıf üç katman ses yalıtım süngeri ve ses yalıtım bariyeri kullanılarak üretilmektedir. STC değerlerimiz STC35 – STC 50 arasında değerlere sahiptir. Kaplılarımız sesin yoğunluğuna ve desibel değerine gore tekli veya çift kapı sesteleri olarak uygulanmaktadır. Akustik Ürünlerimiz mimari projeye gore tasarlanarak ortamın tasarımına uyum sağlayarak Akustik değerlerini kaybetmeden üretilebilmektedir. Akustik kapılarımız kalabalık mekanlarda tercih edildiği için yangın sınıfı en yüksek seviyede olacak şekilde avrupa standartlarına gore üretilmektedir.

Ses yalıtımı tamamen bir sistem olmasından dolayı bir mekanda yapılan ses yalıtımının bir parçası olan kapılar mutlaka ses yalıtımlı olarak kullanılmalıdır. Aksi halde yapılan ses yalıtımının hiç bir anlamı kaymacaktır. Yalıtım yapılan odada açığa çıkan sesin tamamı kapıdan geçerek dış mekana ulaşacaktır. Akustik kapı ses yalıtım değeri olan 3 katman yamaz Akustik malzemelerden imal edilmiştir. Kapılarımız ahşap Akustik ses yalıtım kapısı olarak tasarlanmıştır. Mekandaki ses yoğunluğuna ve müşterinin ihtiyacına uygun olarak 42mm, 66mm ve 76mm kanat kalınlığına sahiptir. Ses yalıtım kapısında tekli yada çift kanat kapı kasası, peryazı, menteşe seti, özel akustik fitili, özel açık profili ve seti ile hepsi bütün halde alınmalı ve kullanılmalıdır doğru uygulama bu sayade sağlanır. Son kullanıcıda akustik kapılar ses izolasyonlu kapı olarak da bilinmektedir. Akustik kapı ses yalıtım değeri 55 Rw desibel değerine kadar performans göstermektedir. Çift yüzeyi akustik malzeme uygulanmış kapılardır Akustik ahşap kapılarımız montaj öncesi fabrika ortamında üretildiği için akustik testlerden geçmektedir.