Yanmaz piramit sünger poliüretan ham maddesinden elde edilen akustik ses emici yalıtım süngeridir. Ses izolasyonu uygulamalarında kullanılmak istense de bunun için beraberinde farklı ses yalıtım malzemeleri tercih edilmelidir. Tabi bu malzemeler sesi yüksek oranda kesen ürünler olmalıdır. Peki neden yanmaz olduğunu vurguluyoruz? Komple duvar ve tavana uygulandığını düşünürsek herhangi bir alevle temasında kocaman bir alev bulutuna dönüşmemesi için malzemenin yanmaz oluşu çok önemlidir.

Yanmaz piramit sünger siyah renkte, yanıcı olanı ise antrasit renkte üretilir. İstenirse farklı renklerde flok kaplama yapılabilir. Malzeme esnek olduğu için uygulaması kolaylıkla yapılır ve maket bıçağı ile kolaylıkla şekillendirilir.

Yanmaz piramit sünger ses yalıtımı uygulamalarında dekoratif anlamda ve ses yutum alanında destek verir. Farklı renkleriyle ortamı canlandırabilir ses emiciliği sayesinde ses kayıt odanız varsa kaliteli sesler elde edebilirsiniz. Uygulamasını yapmak için kendinden yapışkanlı akustik piramit sünger kullanabilir veya görsellerde ki gibi sünger yapıştırıcısı ile uygulanabilir.