Akustik süngerler yüksek ses yutum kalitesine sahip ses yalıtım süngeri olmadıklarından akustik mekanlarda kullanımı tercih edilir. Her akustik sünger ileri teknoloji ile üretilmiş ISO ve TSE kalite belgesi bulunan ses yalıtım süngerleridir. Akustik konforun sağlanabilmesi amacıyla ekonomik çözüm sunan ürün grubudur. Süngerlerin yüzeyi, kalınlıkları, yoğunlukları ve bileşenleri (malzemesi) kullanım amacına ve performans beklentisine göre farklılık gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra teknik sünger grubuna ait olan akustik süngerlerde, "yanmazlık" özelliği de istenebilmektedir.

Yanmaz Akustik Sünger

akustik ses yalıtım izolasyon süngeri fiyatları

Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Yanmaya karşı alev geciktirici yapısı ile mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma performansı çok iyi olan bu ürün, yüksek hava hızlarında bile herhangi bir aşınmaya maruz kalmaz. Hava içerisinde parçacıklar halinde yayılmaz. Orta ve yüksek frekans aralığında maksimum performansta çalışan yanmaz akustik süngerler, kurşun & pvc bariyer gibi malzemelerin eklenmesi ile sesin akustik düzenlemesinde ve sesin yalıtımında yüksek performans gösterirler. İçeriğindeki kimyasallar zararlı atık ihtiva etmez ve yanma sonucunda zehirli gaz çıkamamaktadırlar.

Dekoratif Akustik Sünger

dekoratif akustik süngerler

Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Yüzey yapılarının yumurta, piramit, labirent formlarına dönüştürülerek akustik performansları arttırılır. Gürültü ihtiva eden tüm ortamlarda akustik düzenleme amaçlı, jeneratör odalarında, kompresör kabinlerinde sanayi makinelerinin kabinlerinde, havalandırma kanallarında ses sönümleyici olarak kullanılırlar. Otomotiv ve beyaz eşya sektöründe motor seslerinin yalıtımında kullanılırlar.

istanbul akustik ses izolasyon süngerleri