Güçlü seslerin izole edilebilmesi amacıyla zemin, tavan ve duvar ses yalıtım uygulamalarında kullanılabilen yüksek yoğunluğa sahip olan ve ses kesici bir malzemedir. Süngerpan küçük sünger parçacıklarının birleşmesi ile oluşmaktadır. Sıkıca ve yoğun bir şekilde birleşim işlemi yapılmaktadır. Ses izolasyon uygulamaları için özel üretilen bu sünger üst düzey performans sağlamaktadır. Ses yalıtımında en iyi performansa sahiptir. Standart olarak üretimi 10 mm - 70 mm kalınlıklarında ve 110 dns - 180 dns yoğunluklarından yapılmaktadır. Bir çok mekanda ve alanda ses izolasyonu sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Çok güçlü gürültülerin kesilmesi isteniyorsa ve bondex süngerpan tek başına sesleri kesemiyorsa epdm ses bariyeri ile birlike uygulanmalıdır. Bondex süngerpan edpm ses bariyeri ile birlikte uygulandığında üstün bir ses yalım performansı sağlamaktadır. Poliüretan köpükten üretimi yapılan bondex süngerpan yanmaz özelliktedir. Süngerpan piyasada rebonded bondex olarakta bilinmektedir.

Asansör dairesi, müzik odası, tekne motor kabini, hastane EMAR odası, bateri odası, jeneratör odası, kompresör odası, makine dairesi, stüdyo, piyano odası, enstrüman - çalgı odası, kazan dairesi, hidrofor odası, müzik odası gibi ve benzeri mekanlarda ses izolasyonu sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Üst düzey bir performansa sahiptir. Çok geniş bir kullanıl alanı vardır.