Çağrı merkezlerinde birçok kişi aynı anda konuştuğu için ortamdaki ses yapı malzemelerine çarpıp geri dönmesiyle yankı oluşturur.Bu yankı gitgide artar ve gürültüyü oluşturur.Yankıyı kesip rahat bir işyeri ortamı oluşturmak için ses yalıtım malzemeleri kullanılır.Bu ses yalıtım malzemeleri I. sınıf ham maddelerden oluşturularak elde edilir.Her zevke ve ses frekansına uygun malzemelerimiz bulunmaktadır.Çağrı merkezlerinde daha çok tercih edilen ürünler akustik ses yalıtım süngerleri ve masa seperatörleridir.Çağrı merkezlerinin uygulamasını yapmak için dışarıdan bir müdahale uygulanmaz. Dışarıdan gelen veya içeride oluşan seslerden kurtulmanız için içeriden ses yalıtımı yapılır.

Çağrı merkezlerindekullanılan malzemeler yankı ve ses kesmede son derece etkili malzemelerdir.İstenilen renk,boyut ve modelde mevcuttur.Sitemizde olmayan istediğiniz bir model var ise bize ulaşabilirsiniz.Bulunabilecek bir malzeme ise bulup size ulaştırabiliriz. Ses yalıtımı uygulamaları hafife alınmamalıdır.Her ses yalıtımı uygulamalarında ilk önce keşif yaptırmak önemlidir.Keşif yapılmazsa sizin seçtiğiniz malzeme ses kesiminde yetersiz olabilir veya görüntü güzel olamayabilir.Keşif yapılırsa sesin nerelere çarpıp geri geldiğini,dışarıdan içeriye ses geliyorsa o sesin nereden geldiği,ortamda akustik düzenleme sağlanmak isteniyorsa hangi malzemenin daha güzel bir görüntü sağlandığı belirleyebiliriz.Kullanılan ses yalıtım malzemelerinden bazıları :masa seperatörü,akustik paravan,akustik kumaş paneller,akustik yanmaz süngerler,dekoratif ve yankı kesmede profesyonel akustik süngerler,ahşap panel vb. yankı kesici ses yalıtım malzemeleri.

Çağrı merkezlerinde kullanılan malzemelerinin uygulaması gayet basittir.Akustik süngerler ve kumaş paneller sünger yapıştırıcısı ile yankının ve sesin geldiği yerlere uygulanır.Masa seperatörlerini ve akustik paravanları masalara monteleyerek uygulamasını rahatlıkla yapabilirsiniz.