Soundtex Akustik Keçe Kumaş, ahşap akustik panellerin arka yüzünde kullanılan, özel bir akustik malzemedir. Bu özel kumaş ile ses dalgalarından Delikli Derzli Ahşap Perfore Akustik Panellerden geçmeyi başaran frekansta olanları tavan veya duvar yüzeyinden tekrar yansıdıklarında ikinci kez emilime uğrayarak, yüksek miktarda ses izola edilmiş olur. Bu şekilde mükembel derece ses emilimi gerçekleşmiş olur.unun yanında panel ve duvar arasında kalan boşlukta muhtelif tesisatlar yüzünden oluşan nemi ve buharı içeri geçirmez.

Böylece panelin salona bakan yüzetinde kabarma ve lekeler oluşmaz, cila kusmalarını önler. Anti bakteriyal ve anti alerjiktir. İçeriye toz geçmesini önler.Soundtex Akustik Keçe Kumaş, 1. sınıf Alman malı Soundtex logolu, akustik bez ithal bir üründür. Ahşap panellerin arkasına yerleştirilerek 40mm taş yünü ses emme şiltesinin gerçekleştirdiği akustiks ses emme değerlerini sadece 0,2 mm lik soundtex keçe kumaş ile gerçekleşebilmektedir.

Akustik ahşap panellerin iç kısmında kullanılan bir kumaştır. Akustik ahşap panellerin iç kısmına ısıtılarak monte edilmektedir. Masa seperatörü ve akustik paravanın iç kısmında da kullanılmaktadır. Ses yutum özelliğine sahip olan akustik kapalama malzemesidir. Alev geciktirici özellikte bir kumaştır.