Akustik ses yalıtım süngeri olarakda kullanılır. Yüksek seslerde etkili değildir. Yüzeyi sprey boyayla boyanabilen vicoustic a50 panellerin maaliyeti oldukça düşüktür. Yanmazlık özelliğine sahip vicoustic sünger diğer akustik süngerler ile benzer özelliklere sahiptir. Poliüretan süngerden üretilmiş vicoustic kare flexi süngerinin üst yüzeyine kare deseni verilmiştir.

Flexi paneller, kayıt ve yayın stüdyoları gibi kritik ve hassas odalarda sıklıkla kullanılmaktadırlar. Flexi Panel A50 tasarımının getirdiği benzersiz bir özelliği sayesinde yan yana uygulandığında ek yerleri kesinlikle görünmemektedir. Bu sayede ek yerlerinin içinden kablolarınızı rahatlıkla geçirebilirsiniz.

Bu çalışma için özel bir yapıştırıcısı mevcuttur. Bu yapıştırıcıya aks rapid adı verilmektedir. Aks rapid solid bazlı bir maddedir. Bir parmak rulo yapıştırıcıya batırılır. Daha sonra süngerin uygulanacağı duvar yada tavana rulodaki yapıştırıcı sürülür. Bir sonraki adımda sünger hafif bir şekilde bastırma suretiyle uygulanır. Vicoustic flexi süngerin uygulaması bu şekilde gerçekleştirilmektedir.