Akustik Ahşap Paneller

Akustik ahşap paneller, derzli, delikli ve düz modelleri ile uygulanan ortam içerisindeki yankıyı en düşük seviyeye indirgemektedir.
akustik ahşap paneller

Akustik Ahşap Panel

/ Acoustic Wood Panels

Dekoratif Akustik Ahşap Paneller

Ses yalıtım ve akustik düzen sağlamak amacıyla kullanılan akustik ahşap paneller, uygulanan ortam içerisindeki yankıyı yansıtmaktadır. Derzli, delikli ve düz modelleri bulunmaktadır. Gürültü, yankı ve çınlamayı emerek yansıtmaktadır ve mükemmel bir akustik performans sağlamaktadır. Aynı zamanda dekoratif amaçla da sıklıkla kullanılmaktadır.

Koyuldukları mekana akustik bir yalıtım sağlar. Ekoyu, yankıyı ve ses bozukluklarını engeller. Gürültüleri emerek soğurmada ve sesin daha anlaşılır netlikte gelmesini sağlamaktadır. Sinema salonları, tiyatro salonları, konferans salonları, fuarlar, ofisler, toplantı salonları gibi pek çok alanda hem akustik düzen hem de dekoratif amaçla tercih edilmektedir.

Ahşap Akustiğinde Hangi Ürünleri Üretiyoruz?

Akustik Ahşap Paneller

Acoustic Wood Panels

Akustik Ahşap Paneller, akustik düzenleme tasarımına uygun üretilen, yankıları, çınlama ve gürültüleri kontrol altına alan, minimuma indirgeyen akustik düzenleme ürünleridir. Sesin daha net işitilebilir duruma gelmesini sağlamakla birlikte aynı zamanda dekoratif olarak da kullanılmaktadır Mdf Akustik Ahşap Paneller, dekoratif görünüm, ses izolasyonunun haricinde ısıdan korunma ihtiyacı içinde sıklıkla tercih edilen bir modeldir.

Düz ahşap panellerin aynı zamanda derzli ve delikli modelleri de bulunmaktadır. Gürültü yansıtarak ofis, şirketler, konferans salonları, sinema salonları gibi alanları daha profesyonel kaliteli hale getirmektedir.

Derzli Ahşap Duvar Paneli

Wood Acoustic Wall Panels

Derzli akustik ahşap duvar paneli, ses yanısıtıcı, yankı ve çınlama önleyici özellikleri ile  sinema salonları, konferans salonları, tiyatro salonları, ofisler, şirketler ve kalabalık tüm ortamlarda sıklıkla tercihe edilmektedir. Duvara kolaylıkla uygulanabilmektedir. Yankıları önler, çınlamaları yok eder mükemmel bir akustik çözüm sağlar.

Derzli paneller akustik düzenlemenin yanı sıra dekoratif olarak da uygulandığı ortama şıklık katmaktadır. Akustik çözümün dışında dekorati olarak da kullanabilirsiniz. 

Delikli Ahşap Paneller

Perforated Wood Panels

Bir çok mekanda akustik düzenleme ve dekoratif amaçlı kullanılan delikli ahşap paneller, ağaç liflerinden yapılmış bir malzemedir. Uygulanan ortadaki yankıları, gürültüleri, çınlamaları en aza indirerek kaliteli bir ortam oluşturmaktadır. 1000 delikli, 2000 delikli, 4000 delikli ve 8000 delikli olmak üzere 4 çeşitte yapılmaktadır. 

Akustik düzenleyici bu malzeme, sunduğu yüksek performans düzenlemenin yanı sıra uygulanan ortamın dekoratifine olumlu etki sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde de kullanımı sıklıkla tercih edilmektedir. 

Ahşap Difüzör Paneller

Wood Diffuser Panels

Üretim maddesi masif ahşap olan akustik difüzör panel, uygulandığı yerlerde hem akustik düzenleme amaçlı hem de dekoratif görünüm sağlama amaçlı kullanılmaktadır. 

Tamamen doğal olarak üretilen ahşap difüzör panel, ses dalgalarının difüzörün dağınık yüzeylerine çarparak dağılmasını sağlayan akustik bir üründür. Uygulama alanı olarak kayıt stüdyoları, müzik odası, ofis ve reji gibi mekanlar tercih edilmektedir. Ahşap difüzör panel, kayıt stüdyolarında, dinlenme odaları için akustik düzenleme amacıyla kullanımı sıklıkla tercih edilen dekoratif akustik ürünlerdir.

Ahşap Akustik Panel Galerisi