Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema Salonu Ses Yalıtımı, film ve diğer görsel içerikleri yüksek akustik ses performansına göre izlemek için tasarlandı. Ancak, ses kalitesi iyi olmayan bir salon, izleyicilerin keyif almasını engelleyebilir.
Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Muhteşem Ses Akustiği..

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema salonları, film ve diğer görsel içerikleri izlemek için tasarlandı. Ancak, ses kalitesi iyi olmayan bir salon, izleyicilerin keyif almasını engelleyebilir. Bu nedenle, sinema ses yalıtımı önemli bir konudur.

Ses yalıtımı, sinema salonlarında ses düzeylerinin yükselmemesini ve izleyicilerin dışardaki gürültüden etkilenmemesini sağlar. Aynı zamanda, ses yalıtımı, sinema salonlarında bulunan diğer insanların dışardaki gürültüden etkilenmemesini de önler. Akustik düzenleme ürünleri ile içerideki sesin akustiği düzenlenmektedir. Duvar panelleri, tavan panelleri gibi ürünler ile yankılar, çınlamalar yok edilir. Ses yalıtım ürünleri ile de içerideki sesin dışarıya, dışarıdakinin ise içeriye girmesi önlenir.

sinema-salonu-akustik-ses-yalitim-paneli

Aksa Akustik Mimarlık®

Akustik Düzenleme Neden Yapılır?

Sinema salonlarında etkili gösterim için, sesin dışarıya çıkmasını önlemek, dışarıdaki sesin ise içeriye girerek kalitesiz bir ortam oluşmasını engellemek için sinema ses yalıtımı oldukça önemlidir. Genellikle duvar panelleri, ses yalıtım halıları, tavan panelleri kullanılmaktadır.

Hangi Ürünler Kullanılır?

sinema-salonu-akustik-ses-izolasyonu

Sinema Salonu
Duvar Kaplama

Sinema salonlarının duvarlarına kumaş veya keçe paneller uygulanarak akustik düzenleme sağlanır.

sinema-salonu-akustik-ses-izolasyonu-malzemeleri

Sinema Salonu
Tavan Kaplama

Tavan bölümüne keçe veya kumaş paneller, yüzer tavanlar veya baffle tavanlar uygulanarak akustik düzenlenir.

sinema-salonu-akustik-ses-yalitimi-malzemeleri

Sinema Salonu
Zemin Kaplama

Zemine akustik düzenleme ürün çeşitlerinden birisi olan ses yalıtım halıları eklenerek sesin düzeni sağlanır.

Sinema Salonu Akustik Düzenleme Çalışmaları

Diğer Ürünlerimize Göz Atın >

Ortamdaki gürültülü kirli sesleri, yankı ve çınlama gibi ses sorunlarını önlemek için kumaş panel ürünlerimizi kullanabilirsiniz. Ses akustiğinin düzenlenmesinin dışında estetik anlamda olumlu fayda katmaktadır. Diğer ürünlerimize göz atabilir, hemen teklif alabilirsiniz.

kece yuzer tavan

Akustik Yüzer Tavan

Bir çok ortamda tavana serbest bir şekilde asılan akustik keçe yüzer tavan, kalabalık ortamlardaki yankılanma ve gürültüleri keserek mükemmel bir akustik düzenleme sağlamaktadır. 

baffle tavan keçe

Akustik Baffle Tavan

Şirketlerde, konferans salonlarında, fabrikalarda vb. bir çok alanda en çok tercih edilen akustik düzenleme ve dekoratif görünüm sağlayan ürünlerden birisi akustik keçe tavan baffledir. 

52d3028002607abe0d17e55ae4725a47

Akustik Masa Seperatörü

Çağrı merkezi gibi çalışma alanlarında masa aralarına uygulanan keçe masa seperatörü seslerin birbirine geçerek oluşturduğu gürültüyü kesmektedir.

kece sarkıt perde

Akustik Sarkıt Perde

Gürültülü seslerin önüne geçmek, yankı ve çınlamaları kesmek için tercih edilen akustik düzenleme ürünlerinden birisi de keçe sarkıt perde ürünleridir.