Duvar Ses Yalıtımı

Duvar ses yalıtımı, yapılar arasındaki ses geçişinin azaltılmasını hedefler ve dışardaki gürültülerin iç mekanlara girmesini engelleyerek sessiz ve rahat bir ortam yaratır.

Verimli Çalışma Ortamı..

Duvar Ses Yalıtımı

Gürültü, ev ve iş yerlerindeki konfor düzeyini olumsuz etkileyebilir. Bunun sonucunda, uyku kalitesi düşebilir, çalışma verimliliği azalabilir ve strese neden olabilir. Bu nedenle, duvar ses yalıtımı çok önemlidir.Duvar ses yalıtımı, yapılar arasındaki ses geçişinin azaltılmasını hedefler. Bu, dışardaki gürültülerin iç mekanlara girmesini engelleyerek sessiz ve rahat bir ortam yaratır. Ayrıca, iç mekanlardaki gürültülerin dışarıya yayılmasını da önler, bu da komşulara rahatsızlık vermeme anlamına gelir.

Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Ses yalıtımı malzemeleri: Duvar arasına yerleştirilen ses yalıtımı malzemeleri, duvar arasındaki hava boşluğunu doldurarak ses yalıtımını artırır. Bu malzemeler arasında hava yalıtımlı bantlar, ses yalıtımı levhaları ve ses yalıtımı tüpleri bulunur.Ses yalıtımı levhaları: Bu levhalar, duvar arasına yerleştirilerek ses yalıtımını artırır. Ses yalıtımı levhaları, farklı malzemelerden yapılabilir ve farklı gürültü düzeylerine uygun olarak seçilmelidir.
epdm

Aksa Akustik Mimarlık®

Kullanılan Duvar Ses Yalıtım Malzemeleri

Duvar Ses İzolasyonu

Akustik Düzenleme Ürünlerimize Göz Atın>

Ortamdaki gürültülü sesi, çınlama ve yankıları önlemek için kumaş panel ürünlerimizi tercih edebilirsiniz. Akustik düzenleme yapmanın yanı sıra dekoratif olarak da uygulanacak ortama şıklık katmaktadır. Diğer ürünlerimize göz atabilir, hemen tekli alabilirsiniz.

kece yuzer tavan

Akustik Yüzer Tavan

Bir çok ortamda tavana serbest bir şekilde asılan akustik keçe yüzer tavan, kalabalık ortamlardaki yankılanma ve gürültüleri keserek mükemmel bir akustik düzenleme sağlamaktadır. 

baffle tavan keçe

Akustik Baffle Tavan

Şirketlerde, konferans salonlarında, fabrikalarda vb. bir çok alanda en çok tercih edilen akustik düzenleme ve dekoratif görünüm sağlayan ürünlerden birisi akustik keçe tavan baffledir. 

52d3028002607abe0d17e55ae4725a47

Akustik Masa Seperatörü

Çağrı merkezi gibi çalışma alanlarında masa aralarına uygulanan keçe masa seperatörü seslerin birbirine geçerek oluşturduğu gürültüyü kesmektedir.

kece sarkıt perde

Akustik Sarkıt Perde

Gürültülü seslerin önüne geçmek, yankı ve çınlamaları kesmek için tercih edilen akustik düzenleme ürünlerinden birisi de keçe sarkıt perde ürünleridir.