Tavan Ses Yalıtımı

Tavan ses yalıtımı, iç mekânlardaki rahatsız edici gürültüleri azaltmak ve ses yalıtımını artırmak için önemlidir.

Verimli Çalışma Ortamı..

Tavan Ses Yalıtımı

Tavan ses yalıtımı, ev ve iş yerlerinde bulunan tavanlar aracılığıyla yer altındaki ya da yanındaki odalardan gelen gürültü ve seslerin azaltılmasıdır. Tavan ses yalıtımı, iç mekânlardaki rahatsız edici gürültüleri azaltmak ve ses yalıtımını artırmak için önemlidir.

Tavan ses yalıtımının nasıl yapılacağı, tavanın yapısına, bulunduğu bölgenin gürültü düzeyine ve mümkün olan maksimum ses yalıtımı seviyesine bağlıdır. Ancak, tavan ses yalıtımı için genel olarak kullanılan yollar şunlardır:

  1. Ses yalıtımı malzemeleri: Tavan arasına yerleştirilen ses yalıtımı malzemeleri, tavan arasındaki hava boşluğunu doldurarak ses yalıtımını artırır. Bu malzemeler arasında hava yalıtımlı bantlar, ses yalıtımı levhaları ve ses yalıtımı tüpleri bulunur.
  2. Ses yalıtımı levhaları: Bu levhalar, tavan arasına yerleştirilerek ses yalıtımını artırır. Ses yalıtımı levhaları, farklı malzemelerden yapılabilir ve farklı gürültü düzeylerine uygun olarak seçilmelidir.
tavan-ses-yalitimi-epdm-bariyeri

Aksa Akustik Mimarlık®

Kullanılan Tavan Ses Yalıtım Malzemeleri

Tavan Ses İzolasyonu

Akustik Düzenleme Ürünlerimize Göz Atın>

Ortamdaki istenmeyen gürültüleri, yankı ve çınlama gibi sorunları ortadan kaldırmak için diğer akustik ürünlerimizi tercih edebilirsiniz. Akustik düzenleme yapmanın yanı sıra dekoratif olarak da uygulanacak ortama şıklık katmaktadır. Diğer ürünlerimize göz atabilir, hemen tekli alabilirsiniz.

kece yuzer tavan

Akustik Yüzer Tavan

Bir çok ortamda tavana serbest bir şekilde asılan akustik keçe yüzer tavan, kalabalık ortamlardaki yankılanma ve gürültüleri keserek mükemmel bir akustik düzenleme sağlamaktadır. 

baffle tavan keçe

Akustik Baffle Tavan

Şirketlerde, konferans salonlarında, fabrikalarda vb. bir çok alanda en çok tercih edilen akustik düzenleme ve dekoratif görünüm sağlayan ürünlerden birisi akustik keçe tavan baffledir. 

52d3028002607abe0d17e55ae4725a47

Akustik Masa Seperatörü

Çağrı merkezi gibi çalışma alanlarında masa aralarına uygulanan keçe masa seperatörü seslerin birbirine geçerek oluşturduğu gürültüyü kesmektedir.

kece sarkıt perde

Akustik Sarkıt Perde

Gürültülü seslerin önüne geçmek, yankı ve çınlamaları kesmek için tercih edilen akustik düzenleme ürünlerinden birisi de keçe sarkıt perde ürünleridir.